Lifestyle

Sypialnia w stylu skandynawskim: prostota i komfort w jednym

Sypialnia w stylu skandynawskim

W wielu Polskich domach na dobre zagościł styl skandynawski. Nic dziwnego – obecnie jest to jeden z najpopularniejszych trendów w projektowaniu wnętrze. Wyróżnia się wyjątkowa kombinacja prostoty, funkcjonalności, a także przytulności. Świetnie sprawdzi się w salonie, kuchni czy sypialni. A czym się charakteryzuje?

Czym jest styl skandynawski?

Wielu z nas może się zastanawiać, czym tak naprawdę jest styl skandynawski. Wywodzi się on z Europy Północnej. Tamtejsza dzikość i chłód, która wiąże się z klimatem, od wielu sezonów inspirują miłośników wnętrz. Oznacza to, że jest silnie powiązany z naturą. Urządzając sypialnię w stylu skandynawskim, mamy pewność, że nasze wnętrze będzie odznaczało się minimalizmem i prostotą. Wynika to z jasnych ścian, drewna oraz funkcjonalnych mebli. Jednak to nie wszystkie cechy, jakimi wyróżnia się ten wyjątkowy sposób aranżacji wnętrz!

Jakie są główne cechy stylu skandynawskiego?

Każdy styl wnętrzarski ma indywidualne cechy, które wyróżniają go na tle innych. Nie inaczej jest w tym przypadku. Chcąc urządzić sypialnię w stylu skandynawskim, pamiętajmy o tym, aby uwzględnić jego główne cechy. Obejmują one:

  • jasną kolorystykę – bazą są tutaj neutralne kolory, takie jak biel, beż czy jasne odcienie szarości,
  • naturalne materiały – najważniejszym jest tutaj drewno, ale istotną rolę odgrywa także kamień,
  • ergonomiczne formy – praktyczne i funkcjonalne meble wraz z dodatkami sprawiają, że w mieszkaniu panuje harmonia,
  • wyraziste wzory – geometryczne wzornictwo połączenie z mocnymi, kontrastowymi kolorami podkreśla charakter tego stylu,
  • tkaniny – styl skandynawski lubi naturalne materiały, takie jak bawełna, len czy juta.

Wygodne łóżko w stylu skandynawskim – czyli jakie?

Łóżko to najważniejszy element sypialni, jednak musi być spójne z aranżacją wnętrza. Najlepiej sprawdzi się tutaj łóżko drewniane lub łóżko tapicerowane. Jednak nie o sam wygląd chodzi – ważne są także poszczególne jego elementy! Za najważniejszy uznaje się materac Hilding. Dzięki swojej unikalnej budowie i wypełnieniu jest w stanie zapewnić prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki. Gwarantuje to zdrowy sen, a to przekłada się na właściwą regenerację organizmu pod kątem fizycznym i psychicznym. Oprócz materaca dopasowanego do naszych osobistych potrzeb oraz preferencji warto także zainwestować w:

  • poduszkę,
  • kołdrę,
  • stelaż,
  • pościel i prześcieradło,
  • ochraniacz na materac.

Sypialnia to miejsce, w którym możemy się wyciszyć i zrelaksować. Urządzamy ją zatem w stylu spokojnym oraz minimalistycznym. Styl skandynawski idealni się tutaj sprawdzi, jednak równie dobrze możemy postawić na styl rustykalny, styl klasyczny czy styl industrialny.

Artykuł sponsorowany