Turystyka

Najbardziej spektakularne wodospady w Szwajcarii

wodospady w Szwajcarii

Szwajcaria, znana z majestatycznych Alp i malowniczych krajobrazów, oferuje również niesamowite wodospady. W tym artykule przedstawimy ci najbardziej spektakularne wodospady w Szwajcarii i krótko o nich opowiemy.

W artykule przeczytasz o:

  • największym wodospadzie w Europie
  • wodospadach doliny Lauterbrunnen
  • wodospadzie Reichenbach
  • wodospadzie Giessbach
  • wodospadzie Foroglio
  • wodospadzie Seerenbach

Wodospad Renu

Wodospad Renu to z pewnością najbardziej imponujący wodospad w Szwajcarii. Szeroki na 150 metrów i wysoki na 23 metry, jest to największy wodospad w Europie.

Atrakcje w pobliżu wodospadu Renu

W pobliżu wodospadu znajdują się liczne atrakcje turystyczne, baseny Renu, potężne skały i zamki. Wodospad można również podziwiać z oddali, z dala od zgiełku turystów.

Dolina Lauterbrunnen

Dolina Lauterbrunnen, jest nazywana Doliną 72 wodospadów, z których najbardziej znane to Wodospad Staubbach i Wodospady Trümmelbach. Latem ciepłe wiatry wirują wokół wody, rozpryskując ją we wszystkich kierunkach.

Wodospad Staubbach

Wodospad Staubbach jest drugim co do wysokości wodospadem w Szwajcarii. Woda spada tutaj z wysokości prawie 300 metrów.

Wodospady Trümmelbach

Wodospady Trümmelbach są uważane za największe podziemne wodospady w Europie. 

Wodospad Reichenbach

Wodospad Reichenbach, położony w Schattenhalb, jest imponującym wodospadem kaskadowym, który spada 300 metrów przez siedem poziomów. Wygląda najbardziej imponująco tuż po burzy lub silnym deszczu, ponieważ wtedy niesie najwięcej wody. W pobliżu wodospadu znajduje się punkt widokowy, który warto odwiedzić.

Wodospad Giessbach

Wodospad Giessbach spływa z wysokości ponad 500 metrów przez 14 kaskad, niosąc wody z wysokogórskich dolin terenu Faulhorn do jeziora Brienz. Przy stopach tego naturalnego spektaklu wznosi się historyczny hotel Grand Giessbach, który jest dostępny dzięki najstarszej kolejce linowo-szynowej w Europie.

Wodospad Foroglio

W dolinie Val Bavona, gdzie wytwarzana jest duża ilość energii elektrycznej, znajduje się potężny wodospad Foroglio. Woda spada tutaj z wysokości 110 metrów. Woda z wodospadu Foroglio zasila rzekę Bavona. Okolice wodospadu są idealnym miejscem dla miłośników przyrody.

Wodospad Seerenbach

Wodospad Seerenbach jest jednym z najwyższych w Szwajcarii. Spada on z wysokości 585 metrów przez kilka stopni, tworząc imponujący spektakl wodny.

Wodospad Rosenlaui

Lodowiec Rosenlaui na południe od Meiringen w kantonie Berno jest domem dla dwóch wyjątkowych cudów przyrody: wąwozu lodowcowego Rosenlaui i słynnego wodospadu Reichenbach.

Od gór do dolin, Szwajcaria jest pełna niesamowitych naturalnych atrakcji. Jeśli uda ci się zobaczyć te najbardziej spektakularne wodospady w Szwajcarii, na pewno zapewnią Ci niezapomnianych wrażeń.

Zobacz także: