Turystyka

Zwiedź Warszawę w przerwie w podróży

Zwiedź Warszawę

Zwiedzanie Warszawy można zaplanować nie tylko w czasie kilkudniowej wycieczki, ale i w trakcie krótszego pobytu w mieście. Najważniejsze zabytki w centrum miasta znajdują się niedaleko dworca centralnego, dlatego wystarczy dłuższa przerwa w podróży, by zobaczyć je na żywo. W kilka godzin można przejść się po głównych, reprezentacyjnych ulicach i zjeść smaczny posiłek. Jeśli czeka Cię kilkugodzinne oczekiwanie na pociąg lub samolot w Warszawie, sprawdź, gdzie warto wybrać się w tym czasie.

Co zwiedzić w centrum Warszawy?

W ścisłym centrum Warszawy w pobliżu Dworca Warszawa Centralna znajduje się słynny Pałac Kultury i Nauki. Charakterystyczna budowla stoi w tym miejscu od 1952 roku. Wystarczy kilkuminutowy spacer od dworca, by do niej dotrzeć. Kierując się dalej Alejami Jerozolimskimi, można dotrzeć do ulicy Nowy Świat, która wyróżnia się reprezentacyjnym charakterem. Latem warto skosztować lodów w jednej z okolicznych lodziarni, natomiast w chłodniejsze dni na turystów czekają małe bary i knajpki, w których można rozgrzać się przy ciepłym posiłku i herbacie.

Na Nowym Świecie warto zwrócić uwagę na Pałace Staszica i Zamoyskich, Kamienicę Erosa, pomnik Mikołaja Kopernika i Charles’a de Gaulla. Następnie można przejść pod Pałac Prezydencki, kierując się do niego Krakowskim Przedmieściem. Gdy ma się więcej czasu na spacerowanie po Warszawie, warto udać się do Ogrodu Saskiego, by odpocząć wśród zieleni i zobaczyć grób nieznanego żołnierza. W trakcie zwiedzania warto pozostawić bagaż w przechowalni. Przechowalnia bagażu Warszawa Centralna znajduje się na dworcu, dlatego nie trzeba jej daleko szukać.

Gdzie zjeść podczas zwiedzania Warszawy?

W Warszawie działa wiele znanych lokali gastronomicznych i restauracji. Gdzie zatem zjeść w stolicy? W czasie krótkiego zwiedzania warto wybrać się do znanych knajpek zlokalizowanych m.in. przy Nowym Świecie. To właśnie tam działa jedna z najlepszych restauracji meksykańskich w Polsce. Można zjeść w niej dania mięsne, wegetariańskie i wegańskie, co z pewnością przypadnie do gustu turystom w większych grupach o zróżnicowanej diecie i gustach. Nieco dalej można z kolei spróbować kuchni polskiej w najlepszym wydaniu. Lokal serwuje klasyczne dania jak pierogi lub bigos w eleganckim wydaniu. Wielbiciele orientalnych smaków mogą z kolei wybrać się na dania tajskie.

Zwiedź Warszawę

Podczas zwiedzania Warszawy warto postawić na lokale nienależące do sieciówek, mające autorskie menu i zaskakujące gości zróżnicowanymi smakami. Dzięki temu nawet w czasie krótkiego pobytu można spróbować czegoś nowego i zobaczyć, czym na co dzień zajadają się Warszawiacy. Sieciówki serwują identyczne dania w całym kraju, dlatego można z nich bez żalu zrezygnować.

Zwiedzanie bez stresu, czyli gdzie zostawić bagaż?

W miejscach takich jak przechowalnia bagażu Praga można pozostawić bagaż, by zwiedzać miasto w trakcie city breaku. Tak samo jest w Warszawie, dlatego nawet w przypadku podróżowania z dużymi ciężkimi walizkami nie trzeba rezygnować ze zwiedzania stolicy, gdy ma się kilka godzin wolnego czasu. Bagaż w przechowalni jest odpowiednio zabezpieczony przed kradzieżą i zniszczeniem. Przechowalnia przyjmuje walizki w każdym rozmiarze, plecaki, torby i inne pakunki, które chcą pozostawić podróżni na czas zwiedzania. Dzięki temu nie muszą martwić się, że pozostawią bagaż w odwiedzanej restauracji bądź pod jedną z atrakcji. Nie muszą też zabierać ze sobą ciężkich walizek, by zobaczyć okolicę i przyjemnie spędzić czas w trakcie oczekiwania na pociąg, samolot bądź inny środek transportu.

Materiał zewnętrzny