Lifestyle

Zachody słońca we dwoje. Ciesz się jesiennymi rejsami w romantycznej atmosferze

jesienne rejsy w romantycznej atmosferze

Czas płynący jesienią pod żaglami może zachwycić Was pod wieloma względami, a jednym z nich jest bez wątpienia magia barw. Lasy otaczające jeziora spowijają wówczas takie kolory, jak czerwień, złoto, żółty czy pomarańczowy. Jesienny rejs w romantycznej atmosferze warto również połączyć z obserwowaniem zachodów słońca na pokładzie oraz kolacją przy blasku księżyca i muzyce odgrywanej przez otaczającą Was przyrodę. Kiedy dodasz do tego jeszcze wyprawę do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, poza romantycznymi chwilami czeka Was też mnóstwo przygód! Dlaczego warto spędzić romantyczne chwilą jesienią na rejsie po Mazurach?

Kiedy wybrać się na rejs we dwoje po Mazurach?

Romantyczna wyprawa jesienią na żagle na Mazurach to świetny pomysł nie tylko na pierwszą randkę, lecz także na świętowanie rocznicy ważnej dla związku. Może to być rocznica dnia, w której poznałaś lub poznałeś swoją drugą połówkę albo rocznica ślubu. Zaproszenie na romantyczny rejs jachtem jesienią to także doskonały pomysł na upominek dla rodziców czy dziadków. Nawet jeśli czarter jachtów na Mazurach będzie obejmował również kierowanie jednostką przez skippera, bo żadne z Was nie ma patentu sternika, to czas spędzony na wodzie i tak na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Jesienią mazurskie jeziora pustoszeją i próżno szukać tutaj gwaru, który latem przepełnia wszystkie kurorty i letniska. Na wodzie panuje spokój i łatwiej znaleźć na niej odosobnienie niż w trakcie wakacji. Jeśli towarzyszy Wam skipper, możesz dla swojej drugiej połówki zorganizować romantyczną kolację przy świecach i lampce wina. Wieczorny posiłek zjedzony przy blasku księżyca albo z widokiem na zachodzące słońce będzie pięknym dopełnieniem wyjątkowych chwil spędzonych we dwoje. Taki krótki wypoczynek od codzienności pozwoli Wam podgrzać atmosferę w związku i odpocząć od codzienności.

rejs we dwoje po Mazurach

Masz ochotę na romantyczny weekend pełen aktywności? Wyczarteruj jacht na Mazurach!

Mazury to niezwykła kraina pełna różnorodności. Jej znakiem rozpoznawczym jest przepiękna przyroda i nieustannie powiększająca się liczba atrakcji turystycznych. Dla przykładu jeśli zdecydujesz się zabrać swoją drugą połówkę do Mikołajek, na lądzie będziecie mogli wspólnie szusować na stoku narciarskim i podziwiać bogate życie ptaków wodnych i drapieżnych, których liczne siedliska przyciągają nad jezioro Łuknajno setki miłośników obserwowania przyrody i zatrzymywania jej w niezwykłych kadrach.

Będąc na Mazurach, warto wybrać się też do Węgorzewa, które jest nie tylko mekką żeglarzy, lecz także rowerzystów. Przez miasto przebiega odcinek szlaku rowerowego Green Velo, który ma łączną długość około 2000 km i prowadzi aż przez pięć województw – warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Wyprawa jednośladem może być fantastycznym pomysłem na wspólne spędzenie czasu aktywnie i romantycznie zarazem, np. wiosną.

Jesienią warto z kolei żeglować po tutejszych jeziorach, którą połączone są kanałami. W granicach miasta leży jezioro Mamry o powierzchni około 10 tys. ha i maksymalnej głębokości 43,8 m. Akwen jest uwielbiany przez żeglarzy nie tylko ze względu na rozbudowaną infrastrukturę, lecz także trasę żeglugową, którą można poruszać się w poszukiwaniu przygód i romantycznych widoków. Już na samych Mamrach wzrok przykuwają wyspy licznie zamieszkane przez ptactwo wodne. Ich przyrodniczą unikalność podkreśla fakt, że objęto je ochroną w ramach Rezerwatu Wysp na Jeziorach Mamry i Kisajno. Aby wypłynąć na Mamry z Węgorzewa, należy pokonać Kanał Węgorzewski. Potem trasa żeglowna prowadzi dalej do najpopularniejszych miejscowości w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich – Giżycka, Mikołajek, Piszu i Rucianego-Nidy.

romantyczny weekend pełen aktywności

Jeśli zaplanowaliście wspólnie krótszy rejs, wybierzcie trasę z Węgorzewa do Giżycka i z powrotem. W samym Giżycku nie brakuje ani uroczych knajpek, ani ścieżek spacerowych. Nie bez powodu miasto nazywane jest polską stolicą żeglarstwa – to prawdziwy raj dla żeglarzy. Malowniczy obraz okolicy malujący się z wieży ciśnień, która dziś odgrywa rolę punktu widokowego, warto wpisać w plany na zwiedzanie Giżycka we dwoje.

Rejs we dwoje to świetny pomysł na romantyczną pierwszą randkę albo weekend we dwoje, w trakcie którego spędzicie razem niezapomniane chwile. Wspólnie wybierzcie Mazury, które zachwycą Was nie tylko infrastrukturą żeglarską i ciekawymi szlakami przez jeziora! Czym jeszcze? Przekonajcie się sami!

Materiał zewnętrzny