Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka Tanie parkowanie pod lotniskiem

Tanie parkowanie pod lotniskiem. Czy jest możliwe?

Data publikacji 22 lutego, 2024


Dojazd do portu lotniczego nie zawsze jest prosty i szybki. Wielu pasażerów chciałoby zostawić samochód pod lotniskiem, jednak nie może tego zrobić ze względu na zbyt wysokie koszty. Istnieją jednak sposoby na rezerwację tańszego parkingu i pozostawienie auta w pobliżu terminala. Wystarczy odpowiednio wcześniej sprawdzić, gdzie znajduje się niedrogi parking. Jak go zatem znaleźć? Ile kosztują najtańsze parkingi pod lotniskami?

Dlaczego parkowanie pod terminalem jest tak drogie?

Parkowanie bezpośrednio pod terminalem lotniska wiąże się z wysokimi kosztami. Kierowcy mogą stanąć pod nim za darmo jedynie na kilka lub kilkanaście minut w zależności od zasad obowiązujących na danym parkingu. Kolejne minuty postoju kosztują nawet po kilka złotych, dlatego stawki za godzinny postój mogą przekraczać 100 zł. Nic dziwnego, że kierowcy szukają alternatywy dla tak drogiego parkingu, gdyż pozostawienie auta pod portem lotniczym może zrujnować ich budżet na wyjazd. Wysokie stawki za postój pod lotniskiem obowiązują we wszystkich polskich miastach, z których można wylecieć za granicę. Podobnie jest na lotniskach na całym świecie.

Jeśli chodzi o wysokie stawki za parking lotnisko stosuje je głównie w celu zwiększenia płynności ruchu pod terminalem. Władzom portów lotniczych zależy na ograniczeniu liczby samochodów stojących na parkingu z kilku względów. Jednym z nich są względy bezpieczeństwa. Mniejsza liczba aut pozostających długo na parkingu zmniejsza ryzyko zamachów bombowych itp. Ponadto krótki darmowy postój umożliwia podwiezienie pasażerów samolotu bezpośrednio pod wejściem terminala bez blokowania drogi dla kolejnych osób, które chcą dojechać na czas na swój lot. Wysokie opłaty zniechęcają kierowców do zajmowania parkingu przy wejściu do terminala bez potrzeby.

tanie parkowanie pod lotniskiem

Tanie parkowanie pod lotniskiem jest możliwe!

Nie wszystkie parkingi w pobliżu lotniska są tak drogie. Jeśli odpowiednio wcześniej dokona się rezerwacji miejsca postojowego, można sporo zaoszczędzić. Kierowcy mogą skorzystać z wyszukiwarki takiej jak https://parkos.pl/, dzięki której sprawdzą, gdzie znajduje się najbliższy postój dla samochodów w pobliżu portu lotniczego. Wyszukiwarka daje możliwość wybrania parkingu, dokonania rezerwacji miejsca na określony czas, a także porównania cen na różnych parkingach w pobliżu portów lotniczych. Oszczędności są naprawdę duże, gdyż jedna doba postoju na zarezerwowanym wcześniej parkingu kosztuje nieraz mniej niż godzinny postój tuż przy terminalu.

Atutem taniego parkingu przy lotnisku jest możliwość skorzystania z niedrogiego transferu lotniskowego. Kierowcy mogą zostawić swój samochód, a następnie podjechać pod terminal autobusem lub taksówką. Dzięki temu nie muszą dźwigać ciężkich walizek i plecaków ani martwić się, czy kilkuletnie dzieci dadzą radę dojść do terminala piechotą.

Ile kosztuje tani parking pod lotniskiem?

Porównywarka cen na parkingach w pobliżu lotnisk umożliwia sprawdzenie, ile kosztuje postój nie tylko w Polsce, ale i w krajach takich jak Niemcy lub Holandia. Dzięki temu kierowcy mogą upewnić się, czy wybrali korzystną cenowo ofertę oraz ile zapłacą za postój samochodu w wybranym terminie. W przypadku lotnisk w Berlinie lub polskich miastach cena pozostawienia auta na parkingu na dobę zaczyna się już od 40 zł. Jest to atrakcyjna cena, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę fakt, że auto na parkingu jest odpowiednio chronione przed kradzieżą, a kierowcy mogą skorzystać z taniego transferu lotniskowego przed odlotem oraz po przylocie na lotnisko.

Redakcja ruszwpodroz.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?